Catan Tour – seriál soutěží ve hře Osadníci z Katanu

Hra roku

SOUTĚŽNÍ ŘÁD

Letošní mistrovství ČR v Osadnících z Katanu proběhne formou nejméně osmi kvalifikačních turnajů v různých městech ČR a v Bratislavě a finále, které se uskuteční v Praze v rámci Deskohraní v měsíci říjen 2024. Poslední možností se kvalifikovat do finále bude doplňkový kvalifikační turnaj, který se uskuteční den před finále také na Deskohraní.

Kvalifikace

Kvalifikační turnaje proběhnou v době od listopadu 2023 do října 2024. Přesná data a místa jsou vždy s dostatečným předstihem oznamována na internetových stránkách mistrovství. Hraje se podle jednotných pravidel, která jsou také zveřejněna na internetu. Z každého z kvalifikačních turnajů (hraná na 4 kola) postoupí dle tohoto řádu alespoň dva nejúspěšnější hráči do finále. Kromě toho se vždy hraje o věcné ceny - hry od firmy Albi.

Hlavní turnaj se uskuteční tehdy, přihlásí-li se do něj alespoň 12 hráčů. Podle počtu účastníků turnaje, kteří odehrají alespoň polovinu kol na turnaji hraných, bude určeno ohodnocení prvních míst:

  • 12 - 20 hráčů: 1. - 2. místo: přímý postup do finále, 3. - 4. místo: 1 kvalifikační bod
  • 21 - 30 hráčů: 1. - 4. místo: přímý postup do finále, 5. - 8. místo: 1 kvalifikační bod
  • 31 - 40 hráčů: 1. - 6. místo: přímý postup do finále, 7. - 12. místo: 1 kvalifikační bod
  • 41 a více hráčů: 1. - 8. místo: přímý postup do finále, 9. - 16. místo: 1 kvalifikační bod

Do finále se podle tohoto klíče kvalifikují:

  • všichni, kteří se umístí na místech zajišťujících přímý postup a
  • všichni, kteří nasbírají 2 kvalifikační body za umístění na dalších místech.

Pokud se v kvalifikačním turnaji na místě zajišťujícím účast ve finále či kvalifikační bod umístí někdo z těch, kteří už mají kvalifikaci zajištěnou, pro tyto účely bude pořadí redukováno pouze na ty, kteří prozatím kvalifikaci zajištěnou nemají.

Kvalifikaci má zajištěnou i 10 nejúspěšnějších hráčů Mistrovství ČR 2023.

Finále

Finálový turnaj bude sehrán v počtu 32-80 hráčů. Hraje se na 4 kola a pravidla finále se budou v některých drobnostech od pravidel kvalifikací lišit. Úspěšní hráči z kvalifikačních turnajů budou doplněni nejlepšími z turnaje, který se uskuteční den před finále, ve kterém se tedy bude hrát nejméně o jedno, s největší pravděpodobností ale o více, míst ve finále. Několik dalších hráčů v pořadí tohoto turnaje bude určeno pro finále jako náhradníci.

A o co se hraje?

Dva nejúspěšnější hráči z finálového turnaje, kteří mají státní příslušnost a trvalé bydliště na území České republiky, budou mít možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy nebo Mistrovství Světa, které se odehraje v následujícím roce, včetně zajištěné dopravy a ubytování v místě konání.


Prvních deset nejúspěšnějších ve finále obdrží navíc ceny - poukázky na odběr her od firmy Albi v hodnotě, která bude s dostatečným předstihem oznámena, ale už teď musíme prozradit, že se máte na co těšit.